Difference between revisions of "Arthur van Schendelplein"
From VerhalenWiki
m (Test Cit) |
m (Test Cit) |
||
Line 8: | Line 8: | ||
|}<br> | |}<br> | ||
===Beschrijving=== | ===Beschrijving=== | ||
− | Arthur François Emile van Schendel (Batavia 1874-Amsterdam 1946), schrijver. Met zijn Een zwerver verliefd (1904), gevolgd door Een zwerver verdwaald (1907) werd hij beroemd. In zijn latere werk behandelt hij eenvoudige Nederlandse thema's. Bekende werken: Het fregatschip Johanna Maria (1930) en De wereld een dansfeest (1938). Omdat de oorspronkelijke situatie verwarring opleverde werd in 1968 ook het westelijke deel van de Herman Heyermanslaan omgedoopt in Arthur van Schendelplein<br> | + | Arthur François Emile van Schendel (Batavia 1874-Amsterdam 1946), schrijver. Met zijn Een zwerver verliefd (1904), gevolgd door Een zwerver verdwaald (1907) werd hij beroemd. In zijn latere werk behandelt hij eenvoudige Nederlandse thema's. Bekende werken: Het fregatschip Johanna Maria (1930) en De wereld een dansfeest (1938). Omdat de oorspronkelijke situatie verwarring opleverde werd in 1968 ook het westelijke deel van de Herman Heyermanslaan omgedoopt in Arthur van Schendelplein.<br> |
===Buurt en wijk=== | ===Buurt en wijk=== | ||
Buurt: [[Voorhof-hoogbouw (buurt)|Voorhof-hoogbouw]]; Wijk: [[Voorhof (wijk)|Voorhof]] <br> [[categorie:Straten in Delft]] | Buurt: [[Voorhof-hoogbouw (buurt)|Voorhof-hoogbouw]]; Wijk: [[Voorhof (wijk)|Voorhof]] <br> [[categorie:Straten in Delft]] |
Revision as of 14:32, 26 July 2010
- Bron: P.C.J. van der Krogt, Straatnamen van Delft: verklaring van de namen van straten en buurten, grachten en bruggen, Delft 2000.
Vermelding en vaststelling
Raadsbesluit 8 januari 1964, verlengd 27 maart 1968 (naamswijziging gedeelte Herman Heyermanslaan)
Ligging
Beschrijving
Arthur François Emile van Schendel (Batavia 1874-Amsterdam 1946), schrijver. Met zijn Een zwerver verliefd (1904), gevolgd door Een zwerver verdwaald (1907) werd hij beroemd. In zijn latere werk behandelt hij eenvoudige Nederlandse thema's. Bekende werken: Het fregatschip Johanna Maria (1930) en De wereld een dansfeest (1938). Omdat de oorspronkelijke situatie verwarring opleverde werd in 1968 ook het westelijke deel van de Herman Heyermanslaan omgedoopt in Arthur van Schendelplein.
Buurt en wijk
Buurt: Voorhof-hoogbouw; Wijk: Voorhof
categorie:Straten in Delft